Divizioni Nr. 16 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 16 (kthjellim).


Divizioni Nr. 16
Division Nr. 16
—  divizion  —
Divizioni Nr. 16 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 16
Divizioni Nr. 16
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°44′08″V 101°01′17″P / 50.735597°V 101.021487°P / 50.735597; -101.021487 (Divizioni Nr. 16)Koordinatat: 50°44′08″V 101°01′17″P / 50.735597°V 101.021487°P / 50.735597; -101.021487 (Divizioni Nr. 16)
Popullsia 9.945 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 16 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 9945 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba