Divizioni Nr. 16 (Saskatchewan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 16 (kthjellim).


Divizioni Nr. 16
Division Nr. 16
—  divizion  —
Divizioni Nr. 16 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 16
Divizioni Nr. 16
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Saskatchewan – stema Saskatchewan
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°27′42″V 107°23′35″P / 52.4617358°V 107.3930312°P / 52.4617358; -107.3930312 (Divizioni Nr. 16)Koordinatat: 52°27′42″V 107°23′35″P / 52.4617358°V 107.3930312°P / 52.4617358; -107.3930312 (Divizioni Nr. 16)
Sipërfaqja 21.828,48 km2
Popullsia 37.118 banorë 2006
Dendësia 1,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7

Divizioni Nr. 16 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Saskatchewan, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 21828.48 km² dhe popullsi 37118 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Saskatchewan