Divizioni Nr. 17 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 17 (kthjellim).


Divizioni Nr. 17
Division Nr. 17
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Slave Lake
Statistika dhe Territori
Koordinatat 55°17′V 114°47′P / 55.28°V 114.78°P / 55.28; -114.78 (Divizioni Nr. 17)Koordinatat: 55°17′V 114°47′P / 55.28°V 114.78°P / 55.28; -114.78 (Divizioni Nr. 17)
Sipërfaqja 192.084,34 km2
Popullsia 59.282 banorë 2006
Dendësia 0,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 17 – harta_foto

Divizioni Nr. 17 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 192084.34 km² dhe popullsi 59282 banorë.[1] Slave Lake është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)" (në anglisht). Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta