Divizioni Nr. 18 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 18 (kthjellim).


Divizioni Nr. 18
Division Nr. 18
—  divizion  —
Divizioni Nr. 18 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 18
Divizioni Nr. 18
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°54′32″V 97°12′59″P / 50.9088913°V 97.2164297°P / 50.9088913; -97.2164297 (Divizioni Nr. 18)Koordinatat: 50°54′32″V 97°12′59″P / 50.9088913°V 97.2164297°P / 50.9088913; -97.2164297 (Divizioni Nr. 18)
Popullsia 23.861 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 18 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 23861 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)" (në anglisht). Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba