Divizioni Nr. 1 (Toka e Re dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 1 (kthjellim).


Divizioni Nr. 1
Division Nr. 1
—  divizion  —
Divizioni Nr. 1 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 1
Divizioni Nr. 1
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°33′V 52°42′P / 47.55°V 52.7°P / 47.55; -52.7 (Divizioni Nr. 1)Koordinatat: 47°33′V 52°42′P / 47.55°V 52.7°P / 47.55; -52.7 (Divizioni Nr. 1)
Sipërfaqja 9,21843 km2
Popullsia 248.418 banorë 2006
Dendësia 26.947,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Divizioni Nr. 1 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 9.21843 km² dhe popullsi 248418 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori