Divizioni Nr. 22 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 22 (kthjellim).


Divizioni Nr. 22
Division Nr. 22
—  divizion  —
Divizioni Nr. 22 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 22
Divizioni Nr. 22
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 55°34′00″V 97°59′00″P / 55.566667°V 97.983333°P / 55.566667; -97.983333 (Divizioni Nr. 22)Koordinatat: 55°34′00″V 97°59′00″P / 55.566667°V 97.983333°P / 55.566667; -97.983333 (Divizioni Nr. 22)
Popullsia 38.421 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 22 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 38421 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba