Divizioni Nr. 23 (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 23 (kthjellim).
Divizioni Nr. 23
Division Nr. 23
—  divizion  —
Divizioni Nr. 23 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 23
Divizioni Nr. 23
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Statistika dhe Territori
Koordinatat 58°44′43″V 94°06′54″P / 58.7454°V 94.1149°P / 58.7454; -94.1149 (Divizioni Nr. 23)Koordinatat: 58°44′43″V 94°06′54″P / 58.7454°V 94.1149°P / 58.7454; -94.1149 (Divizioni Nr. 23)
Popullsia 8.252 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6

Divizioni Nr. 23 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Manitoba, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe km² dhe popullsi 8252 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba