Divizioni Nr. 2 (Toka e Re dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 2 (kthjellim).


Divizioni Nr. 2
Division Nr. 2
—  divizion  —
Divizioni Nr. 2 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 2
Divizioni Nr. 2
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°21′42″V 54°53′35″P / 47.3615742°V 54.8931349°P / 47.3615742; -54.8931349 (Divizioni Nr. 2)Koordinatat: 47°21′42″V 54°53′35″P / 47.3615742°V 54.8931349°P / 47.3615742; -54.8931349 (Divizioni Nr. 2)
Sipërfaqja 6.098,6 km2
Popullsia 22.298 banorë 2006
Dendësia 3,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Divizioni Nr. 2 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 6098.6 km² dhe popullsi 22298 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori