Divizioni Nr. 3 (Toka e Re dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 3 (kthjellim).


Divizioni Nr. 3
Division Nr. 3
—  divizion  —
Divizioni Nr. 3 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 3
Divizioni Nr. 3
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°31′20″V 55°24′39″P / 47.5222056°V 55.4108871°P / 47.5222056; -55.4108871 (Divizioni Nr. 3)Koordinatat: 47°31′20″V 55°24′39″P / 47.5222056°V 55.4108871°P / 47.5222056; -55.4108871 (Divizioni Nr. 3)
Sipërfaqja 19.897,73 km2
Popullsia 17.686 banorë 2006
Dendësia 0,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Divizioni Nr. 3 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 19897.73 km² dhe popullsi 17686 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori