Divizioni Nr. 4 (Toka e Re dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 4 (kthjellim).
Divizioni Nr. 4
Division Nr. 4
—  divizion  
Divizioni Nr. 4 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 4
Divizioni Nr. 4
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°33′00″V 58°34′27″P / 48.5501266°V 58.5741258°P / 48.5501266; -58.5741258 (Divizioni Nr. 4)Koordinatat: 48°33′00″V 58°34′27″P / 48.5501266°V 58.5741258°P / 48.5501266; -58.5741258 (Divizioni Nr. 4)
Sipërfaqja 7.088,1 km2
Popullsia 21.168 banorë 2006
Dendësia 2,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Divizioni Nr. 4 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 7088.1 km² dhe popullsi 21168 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori