Divizioni Nr. 5 (Toka e Re dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 5 (kthjellim).
Divizioni Nr. 5
Division Nr. 5
—  divizion  —
Divizioni Nr. 5 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 5
Divizioni Nr. 5
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°57′33″V 57°55′34″P / 48.9590983°V 57.926011°P / 48.9590983; -57.926011 (Divizioni Nr. 5)Koordinatat: 48°57′33″V 57°55′34″P / 48.9590983°V 57.926011°P / 48.9590983; -57.926011 (Divizioni Nr. 5)
Sipërfaqja 10.365,16 km2
Popullsia 40.805 banorë 2006
Dendësia 3,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Divizioni Nr. 5 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 10365.16 km² dhe popullsi 40805 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori