Divizioni Nr. 6 (Toka e Re dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 6 (kthjellim).


Divizioni Nr. 6
Division Nr. 6
—  divizion  —
Divizioni Nr. 6 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 6
Divizioni Nr. 6
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°V 56°P / 49°V 56°P / 49; -56 (Divizioni Nr. 6)Koordinatat: 49°V 56°P / 49°V 56°P / 49; -56 (Divizioni Nr. 6)
Sipërfaqja 16.237,25 km2
Popullsia 36.208 banorë 2006
Dendësia 2,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Divizioni Nr. 6 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 16237.25 km² dhe popullsi 36208 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori