Divizioni Nr. 8 (Toka e Re dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 8 (kthjellim).


Divizioni Nr. 8
Division Nr. 8
—  divizion  —
Divizioni Nr. 8 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 8
Divizioni Nr. 8
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°25′V 53°53′P / 48.42°V 53.88°P / 48.42; -53.88 (Divizioni Nr. 8)Koordinatat: 48°25′V 53°53′P / 48.42°V 53.88°P / 48.42; -53.88 (Divizioni Nr. 8)
Sipërfaqja 9.314,16 km2
Popullsia 38.937 banorë 2006
Dendësia 4,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Divizioni Nr. 8 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 9314.16 km² dhe popullsi 38937 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori