Divizioni Nr. 9 (Toka e Re dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 9 (kthjellim).


Divizioni Nr. 9
Division Nr. 9
—  divizion  —
Divizioni Nr. 9 is located in Kanadaja
Divizioni Nr. 9
Divizioni Nr. 9
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°20′00″V 57°31′54″P / 50.333334°V 57.531547°P / 50.333334; -57.531547 (Divizioni Nr. 9)Koordinatat: 50°20′00″V 57°31′54″P / 50.333334°V 57.531547°P / 50.333334; -57.531547 (Divizioni Nr. 9)
Sipërfaqja 13.527,54 km2
Popullsia 18.084 banorë 2006
Dendësia 1,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Divizioni Nr. 9 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 13527.54 km² dhe popullsi 18084 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori