Jump to content

Dizhoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dizhoni
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej151,000
{{{postal_code_type}}}
21000

Dijon është qytet në Francë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Posita gjeografike:

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Objekte turistike dhe kulturore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Universitetet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personalitete[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Panorama e qytetit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]