Doboji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Doboj (Cirilik: Добој; e theksuar [dôboj][1]) është një qytet dhe komunë në pjesën veriore të Bosnjës dhe Hercegovinës, pjesë e entitetit Republika Srpska, gjendet pranë lumit Bosna. Doboji, është stacioni më i madh kombëtar hekurudhor e ku gjendet edhe selia e Korporatës Hekurudhore të Bosnjë dhe Hercegovinës. 

Koordinatat: 44°44′V 18°05′L / 44.733°V 18.083°L / 44.733; 18.083

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Mangold, Max (2005).