Doetinchem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Doetinchem (kthjellim).


Doetinchem
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Doetinchem.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Doetinchem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°58′00″V 6°17′00″L / 51.9667°V 6.2833°L / 51.9667; 6.2833 (Doetinchem)Koordinatat: 51°58′00″V 6°17′00″L / 51.9667°V 6.2833°L / 51.9667; 6.2833 (Doetinchem)
Sipërfaqja 79,67 km2
Popullsia 56.100 banorë 2011
Dendësia 704,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0314, 0315
Kodi Postar 7000-7011, 7030-7031
Kodi statistikor 0222
Doetinchem is located in Hollandë
Doetinchem
Doetinchem
Doetinchem – harta_foto
www.doetinchem.nl

Doetinchem është një bashki në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 79.67 km² dhe popullsi 56100 banorë[1]. Doetinchem është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland