Gelderland (provincë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Gelderland)
Gelderland
provincë
Flamuri i Gelderland
Stema zyrtare e Gelderland
Popullsia
 • Gjithsej2.009.498
Faqja zyrtarewww.gelderland.nl

Gelderland është një 12 provincat e Holandës me sipërfaqe 5136.51 km² dhe popullsi 2009498 banorë[1]. Arnhem është kryeqendra e provincës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]