Domatja kumbull

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Domatja kumbull
Domatet kumbull
Domatet kumbull
Domatja (Solanum lycopersicum)

Domatja kumbull, e njohur gjithashtu si domatja përpunuese ose domatja pastë, është një lloj domateje e rritur për qëllime salce dhe paketimi. Ato janë përgjithësisht në formë vezake ose cilindrike, me locule dukshëm më pak (ndarjet e farës) sesa domatet standarde të rrumbullakëta (zakonisht vetëm dy) dhe një përmbajtje solide përgjithësisht më të lartë, duke i bërë ato më të përshtatshme për përpunim. Domatet kumbull favorizohen ndonjëherë nga kuzhinierët për përdorim gjatë jashtë sezonit të domates, pasi ato zakonisht konsiderohen më të përshtatshme për t'u trajtuar dhe për këtë arsye janë të disponueshme në një gjendje më të pjekur sesa domatet e tjera të supermarketeve.

Varietetet e zakonshme në treg përfshijnë Roma VF dhe San Marzano (gjysmë i përcaktuar; një domate e kuzhinës italiane[1]), megjithëse ka shumë lloje të tjera, të tilla si Ropreco Paste sezonshkurtër dhe Amish Paste dhe Big Mama. Pesë kultivarë hibridë të rritur në Kaliforni përbëjnë mbi 60% të prodhimit të përgjithshëm të domateve të përpunimit. Domatet e vogla kumbulla (të përmasave të ngjashme me domatet qershi) njihen si domate rrush.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "The History of the Tomato in Italy" (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 25 prill 2019. Marrë më 25 shtator 2020.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]