Domi (Pukë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Domi
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Shkodrës
Rrethi: Rrethi i Pukës
Komuna: Komuna Gjegjan
Targat e automjeteve: PU
Përdorimi i stampës

Domi është një fshatkomunën Gjegjanrrethin e PukësShqipërisë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna Gjegjan eshte nje nder komunat me pupollsine me te madhe te rrethit te Pukes.

Banoret e komunes Gjegjan jane me origjine Mirditore. Si pasoje e nevojes se ndarjeve administrative, si shume zona te tjera Komuna Gjegjan kaloi nga administrimi i Mirdites ne varesi te rrethit te Pukes. Pavaresisht dallimeve kulturore dhe sociale, jane bere nje dhe kane nje bashkejetese sociale te admirueshme.