Dragan Danev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dragan Danev (maqedonisht: Драган Данев; i lindur më 2.7.1974, në Koçan) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Dragan Danev kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Dragan Danev". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.