Dream On, Dreamer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dream On, Dreamer
Informacione
PrejardhjaMelbourne, Victoria
ZhanriPost Hardcore, Melodic hardcore, Metalcore
LabelBoomtown, UNFD
Vite aktiv2009 - 2020
Anëtarët
Marcel Gadacz
Callan Orr
Zachary Britt
Chris Shaw
Aaron Fiocca
Ish-anëtarët
Michael McLeod
Daniel Jungwirth
Luke Domic
Webfaqja
dreamondreamerband.com

Dream On, Dreamer është themeluar në vitin 2009, band post-hardcore nga Melbourne, Victoria, Australia. Grupi përbëhet nga Marcel Gadacz (Këngëtar), Chris Shaw (E-bas), Callan Orr (Kitara), Zachary Britt (Këngëtar, Kitara) dhe Aaron Fiocca (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1]
US DE UK AU
2009 Set Sail, Armada (EP) without label
2010 Hope (EP) Boomtown Records
2011 Homebound UNFD 38
2013 Loveless 29
2015 Songs of Soulitude Independent 29
2018 It Comes and Goes 34
2020 What If I Told You It Doesn’t Get Better
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Charts: AU