Victoria (Telenovelë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Victoria)

Victoria është një telenovelë e prodhuar nga Kolumbia në vitin 2007. Bazuar në telenovelën e suksesshme Señora Isabel, me skenar të Bernardo Romero Pereiro dhe përshtatur nga Ximena Romero. Zonja Victoria Santiesteban mbush 50 vjeçe dhe është gati për të festuar 25 vjetorin e martesës me Enrique Mendoza, kur zbulon se ai ka dy vjet që e tradhton me një vajzë njëzet vjet më të vogël e quajtur Tatiana. Në jetën e saj vjen një djalë 34 vjeç që bie në dashuri me të, dhe i tregon se nuk ka rëndësi se ti je 50 vjeçe, dashuria nuk njeh moshë.

Protagonistë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Victoria Ruffo si Victoria Santiesteban de Mendoza

Mauricio Ochmann si Jerónimo Acosta

Arturo Peniche si Enrique Mendoza

Andrea López si Tatiana López