Victoria (Telenovelë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Victoria është një telenovelë e prodhuar nga Kolumbia në vitin 2007. Bazuar në telenovelën e suksesshme Señora Isabel, me skenar të Bernardo Romero Pereiro dhe përshtatur nga Ximena Romero. Zonja Victoria Santiesteban mbush 50 vjeçe dhe është gati për të festuar 25 vjetorin e martesës me Enrique Mendoza, kur zbulon se ai ka dy vjet që e tradhton me një vajzë njëzet vjet më të vogël e quajtur Tatiana. Në jetën e saj vjen një djalë 34 vjeç që bie në dashuri me të, dhe i tregon se nuk ka rëndësi se ti je 50 vjeçe, dashuria nuk njeh moshë.

Protagonistë[redakto | redakto tekstin burimor]

Victoria Ruffo si Victoria Santisteban

Mauricio Ochmann si Jerónimo Acosta

Arturo Peniche si Enrique Mendoza

Laura Perico si Mariana Mendoza Santisteban

Ricardo Abarca si Santiago Mendoza Santisteban

Adriana Romero si Valeria Sáenz

José Julián Gaviria si Martín Acosta Reyes

Laura Londoño si Elisa

Andrés Felipe Martínez si Guillermo Torres

Roberto Manrique si Sebastián Villanueva

Camilo Trujillo si Arturo Cárdenas

Ricardo González si Henry

Paola Díaz si Silvia Reyes