Dreni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dreni
Fshat
Vendndodhja
Dreni is located in Republika e Maqedonisë
Dreni
Dreni
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Vardar
Komuna Demir Kapi
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 367 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1442
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 22′ 00″ Veri

22° 15′ 00″ Lindje

Popullsia 94 banorë (2002)