Drenova (Kavadar)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drenova (Kavadar)
Fshat
Vendndodhja
Drenova (Kavadar) is located in Maqedonia e Veriut
Drenova (Kavadar)
Drenova (Kavadar)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 393 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1430
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 25′ 10″ Veri

21° 53′ 24″ Lindje

Popullsia 648 banorë (2002)