Drita Shabla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Drita Shabla është një far, që ndodhet 5 kilometra në lindje të qytetit të Shabla, Provinca Dobriç ; në Bullgari . Drita u ndërtua në 1856 nga Perandoria Osmane dhe është fari më i vjetër në Bullgari. [1] Drita është e vendosur në pikën më lindore të Bullgarisë . [2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Photograph". Flickr (në bullgarisht). Marrë më 26 shtator 2015.
  2. ^ "Lighthouses Of Bulgaria". UNC (në bullgarisht). Arkivuar nga origjinali më 27 shtator 2015. Marrë më 26 shtator 2015.