Dritan Kiçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dritan Kiçi
Fotoporteti
Emri Dritan
Mbiemri Kiçi
Lindur më 23 prill 1967
Kombësia shqiptare
Profesioni gazetar

Dritan Kiçi, lindi më 23 prill të vitit 1967, është një shkrimtar, publicist dhe filantropist. Ka lindur në Elbasan. Ka qenë redaktori themelues dhe kryeredaktori i revistës PC World Albanian, pozicion në të cilin kaqenë deri në maj 2009. Më pas ka punuar si president i Radical Multimedia dhe drejtues i serialit edukativ televiziv "Kompjuteri im", në platformën Digitalb. Në maj 2007 u zgjodh në Bordin e Drejtorëve të International Stuttering Association, ku aktualisht mban një vend në Bordin e Këshilltarëve.

Kiçi është gjithashtu Kryetar i Klubit Qytetar Shqiptar, një organizatë e impenjuar me të drejtat e qytetarëve dhe qeverisjen me seli në Bruksel.

Në vitin 2002 ka botuar albumin muzikor “Zemër”. Në vitin 2004 botoi librin “Belbëzimi, shkaqet, pasojat dhe mundësia e korrigjimit”. Si kërkues në fushën e komunikimit ka shkruar artikuj të shumtë shkencorë rreth komunikimit dhe veçanërisht në drejtim të trajtimit të belbëzimit.

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]