Durango

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Durango
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Durango is located in Spanjë
Durango
Durango

Koordinatat: 43°10′8″V 2°37′48″P / 43.16889°V 2.63000°P / 43.16889; -2.63000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Durangaldea
Kryetari i Bashkisë Ima Garrastatxu Urbaneja
Partia EH Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.79[1] km2
Lartësia 119 m (m.n.d.)
Popullsia 28618 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi In the early 13th century
Vendasit Durangar
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48200
Koordinatat 43° 10′ 8″ Veri

2° 37′ 48″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.durango-udala.net


Durango është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Durangaldea, të provincës Biscay, në Baski. Durango ka 28618 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.79[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Situación y comunicaciones". Durango Udala. 2012. Marrë më 2014-06-11. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]