Jump to content

Duy Beni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Duy Beni
GjiniaDramë
Shkruar ngaMakbule Kosif
Regjia ngaAli Balcı
LuajnëRabia Soytürk
Caner Topçu
Berk Hakman
Ege Kökenli
ShtetiTurqia Turqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve20
Prodhimi
ProdhuesiAli Gündoğdu
Vendodhja e prodhimitStamboll
KinematografiaVolkan Ak
Kohëzgjatja120 minuta
Kompania e prodhimitSüreç Film
Transmetimi
Programi origjinalStar TV
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë7 korrik 2022
Transmetimi origjinal17 nëntor 2022
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Duy Beni (Shqip: Më dëgjo) është një serial televiziv dramatik turk i drejtuar nga Ali Balcı dhe i shkruar nga Makbule Kosif, episodi i parë i të cilit u transmetua më 7 korrik 2022. Rolet kryesore ndahen nga Rabia Soytürk, Caner Topçu, Berk Hakman dhe Ege Kökenli.

Aktorët dhe personazhet

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Sezoni Dita Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat Viti Kanali
1 E enjte 20:00 7 korrik 2022 17 nëntor 202 20 2022 Star Tv

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]