Dyer, Nevada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dyer, Nevada
qytet
Vendndodhja
Dyer, Nevada is located in SHBA
Dyer, Nevada
Dyer, Nevada

Koordinatat: 37°40′4″V 118°4′3″P / 37.66778°V 118.06750°P / 37.66778; -118.06750

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Nevada
Qarku Esmeralda
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 259 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Pacific (PST)-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 89010
Koordinatat 37° 40′ 4″ Veri

118° 4′ 3″ Perëndim

Dyer, Nevada është një qytet në qarkun Esmeraldashtetit federal Nevada, SHBA. Në Dyer, Nevada jetojnë 259 banorë (2010). Qyteti ka një lartësi mbidetare prej (4880 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dyer, Nevada – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale