Eçka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ečka
Ечка
Fshat
noform
Kisha ortodokse serbe në Ečka
Vendndodhja
Ečka is located in Serbia
Ečka
Ečka

Koordinatat: 45°19′4″V 20°26′20″L / 45.31778°V 20.43889°L / 45.31778; 20.43889

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Provinca Vojvodina
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 71 m (m.n.d.)
Popullsia 4,513 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 23203
Prefiksi 023
Koordinatat 45° 19′ 4″ Veri

20° 26′ 20″ Lindje

Faqja Zyrtare www.skara.se

Ečka (Serbisht: Ечка) është fshat që ndodhet në provincën autonome të Vojvodinës.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shumica e banorëve janë serbë dhe numri i popullsisë është 4,513 sipas regjistrimit të vitit 2002.