Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informacione mbi serialin
Titulli shqip: '
Titulli origjinal: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Shteti i prodhimit: Turqi
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2015-
Kohëzgjatja e një episode: rreth 120 min minuta
Episode: 140
Gjuha origjinale: Turqisht
Intro:
Studio / Prodhuesi(t):
Krijuesi(t): Onur Tan
Zhanri: Aksion
Mafia
Politik
Transmetimi i parë në TV: 8 shtator 2015-duke vazhduar
Interpretojnë

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz është serial turk me skenar të Bahadır Özdener dhe Berna Aruz.

Përmbajtja[redakto | përpunoni burim]

Hizir Cakirbeyli është një njeri i pasur dhe i fuqishëm i cili hyn në botën e nëntokës pas vdekjes së vëllait të tij. Ai zotohet të revoltohet në drejtësi dhe prodhon armë për udhëheqësin mafia. Ai është njeri i besueshëm dhe asnjëherë nuk e tradhton vendin e tij e as njerëzit e tij me të cilët punon.

Ai njihet edhe nga qeveria. Qeveria mendon se asnjë nuk është më i mirë se ai i cili mund të kryej aktivitete të paligjshme. Kjo është sepse udhëheqësi i tanishëm mafia Unal ende vazhdon të shes armë tek armiqtë turk pa menduar për të ardhmen e vendit. Kështu që qeveria i propozon Hizirit që të bëhet udhëheqës i ri dhe të ndaloj shitjen e armëve tek armiqtë turk.

Hizir e gjen veten në një udhëkryq; ai nuk dëshiron të tradhtoj njerëzit e tij me të cilët punon dhe të njëjtën kohë ai dëshiron të mbroj familjen e tij. Edhe pse ai nuk dëshiron të punoj për qeverinë.

Ndërkohë ai ka probleme me gruan e tij Merjem e cila është një grua e fortë. Edhe pse Merjem e din që Hizir ka një lidhje dashurie, por mundohet ta jetoj jetën për hir të fëmijëve të saj dhe familjes së saj. Sidoqoftë ajo nuk pranon që Hizir të ketë fëmijë prej të dashurës së tij Nazli. Merjem thotë se ajo mund qëndroj për sjelljen e tij jo të mirë ndaj saj, por nuk mund të qëndroj sjelljen e tij ndaj fëmijëve. Ajo dëshiron të bëjë gjithçka që ta ndaloj lindjen e fëmijës së Nazli dhe tregon fuqitë e saj në botën e mafias.

Luajnë[redakto | përpunoni burim]

Rolet kryesore[redakto | përpunoni burim]

Personazhe tjera[redakto | përpunoni burim]

Epizodet[redakto | përpunoni burim]

Sezoni Epizodat Transmetimi
Transmetimi i parë Transmetimi i fundit
1 40 8 shtator 2015 14 qershor 2016
2 31 4 tetor 2016 30 maj 2017
3 37 19 shtator 2017 5 qershor 2018
4 31 25 shtator 2018 28 maj 2019

Koha[redakto | përpunoni burim]

Sezonet Dita/Koha Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Kanali
Sezoni i parë E martë 20:00 8 shtator 2015 14 qershor 2016 atv
Sezoni i dytë E martë 20:00 4 tetor 2016 30 maj 2017 atv
Sezoni i tretë E martë 20:00 19 shtator 2017 5 qershor 2018 atv
Sezoni i katërt E martë 20:00 25 shtator 2018 28 maj 2018 atv