Jump to content

E mërkura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga E Mërkurë)
Java
E hëna
E marta
E mërkura
E enjtja
E premtja
E shtuna
E diela

E mërkura është dita e tretë e javës e kalendarit shqiptar. Emri i saj vjen nga planeti i Merkurit. E mërkura mbahet si dita e tretë e javës në shumë vënde në botë (sidomos në Evropë, për më tepër shikoni ISO 8601).

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Wednesday – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale