E dashur Ria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

E dashur Ria është një film i shkurtër (17') i prodhuar në vitin 2008. [1]

Skenari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Deborah 14-vjeçare gjen ditarin e së motrës Alin, që është vetëvrarë. Duke lexuar zbulon shumë sekrete të motrës, dashuritë e saj dhe urrejtjet. Ajo zbulon se babai është përgjegjës për fatin e Alin.

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit