Qendra Kombëtare e Kinematografisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Qendra Kombetare e Kinematografisë (shkurt: QKK) është institucioni më i lartë i kinematografisë në Republikën e Shqipërisë. Ky institucionë është themeluar më 29 prill 1996 dhe është pjesë e Ministrisë së Kulturës.[1] Selia e QKK ndodhet në ambientet e ish-Kinostudios në Tiranë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]