Earl Park, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Earl Park, Indiana
Anglisht : Earl Park, Indiana
qytet
noform
The entrance to the town park
Vendndodhja
Earl Park, Indiana is located in SHBA
Earl Park, Indiana
Earl Park, Indiana

Koordinatat: 40°41′4″V 87°24′57″P / 40.68444°V 87.41583°P / 40.68444; -87.41583

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Benton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.43 km2
 •  tokësore 2.43 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 246 m (m.n.d.)
Popullsia 348 banorë (2010)
Dendësia 142.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47942
Prefiksi 219
Koordinatat 40° 41′ 4″ Veri

87° 24′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.earlparkindiana.com/

Earl Park, Indiana (Earl Park, Indiana) është një qytet në qarkun Bentonshtetit federal Indiana, SHBA. Në Earl Park, Indiana jetojnë 348 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 142.9 banor/km2 (370.2 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.43 km2 (0.94 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 246 m (807 ft). [1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "USGS detail on Earl Park". Marrë më 2007-10-03. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Earl Park, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale