Echium aculeatum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Echium aculeatum
Echium aculeatum
Echium aculeatum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Boraginales
Familja: Boraginaceae
Grupi: Echium
Echium acutifolium

Echium aculeatum ( lat. Echium acutifolium L.) është bimë e familjes Boraginaceae.

Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Echium – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.