Echium

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Echium
Echium
Echium
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Boraginales
Familja: Boraginaceae
Grupi: Echium
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Echium është grup bimësh i familjes Boraginaceae.

Lista e anëtarëve[redakto | përpunoni burim]

Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Echium në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Echium – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.