Jump to content

Ushqerza e rëndomtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ushqerza e rëndomtë
Ushqerza e rëndomtë
Ushqerza e rëndomtë
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Boraginales
Familja: Boraginaceae
Grupi: Echium
Echium vulgare

Ushqerza e rëndomtë ( lat. Echium vulgare L.) është bimë e familjes Boraginaceae.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ushqerza e rëndomtë në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Echium – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale