Echium pininana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Echium pininana
Echium pininana
Echium pininana
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Boraginales
Familja: Boraginaceae
Grupi: Echium
Echium acutifolium

Echium pininana ( lat. Echium pininana) është bimë e familjes Boraginaceae.

Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Echium pininana në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Echium – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.