Edmir Cjapi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Edmir Cjapi administrator, manager, programues.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindur më 4 shkurt 1980 ne Fier ne Shqipëri. Jeton deri ne moshen 15 vjece ne Samatise te Beratit dhe shperngulet per ne qytetin e Fierit. Kreu tetëvjeçaren dhe gjimnazin në Fier. Ne 1997 emigron se pari ne Greqi dhe pas 8 muajesh emigron ne Itali, Zvicer, Belgjik, Angli, France dhe ze baze ne Frankfurt te Gjermanise ku dhe jeton dhe punone per rreth 7 vite. Ne vitin 2002 kur dhe njihet me aftesit kompjuterike i linde idea per te krijuar nje faqe interneti per turizmin Shqiptare. Ne 2006 kthehet ne Shqiperi dhe fillon te xhvilloje takime me hotelieret Shqiptare per te sjell turiste ne Shqiperi. ne 19 korrik te 2007 pas shume burrokracive ne dikasteret Shqiptare hap firmen e pare per turizmin Shqiptare e quajtur Edial Tour SHPK dhe krijon 1 vit para faqen e internetit Edialtour. ne 2007 mere vendimin te hap nje kompani globale me rreth 700.000 hotele ne 225 shtete te botes.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edialtour HotelsChecking