Ednokuqeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ednokuqeva
Fshat
noform
Vendndodhja
Ednokuqeva is located in Maqedonia e Veriut
Ednokuqeva
Ednokuqeva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni juglindor
Lartësia 195 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 25′ 56″ Veri

22° 43′ 59″ Lindje

Popullsia 678 banorë (2002)