Eduard Kokojti

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
në një ceremoni gjatë dëgjesë së drogës në vitin 2004

Eduard Kokojti (oset. Кокойты Джабейы фырт Эдуард, rus. Эдуа́рд Джабе́евич Коко́йты; është i lindur 31 tetor 1964 në Chinvali), është politikan Osetisë Jugore. Ky politikan ëhit me orientim pro rus dhe angazhohet për bashkimin e Osetisë Jugore me Osetinë Veriore në kuadër të Federatës Ruse.

Biografia[edit | edit source]

Është i lindur më 31 tetor 1964 në Chinvali.

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.