Egüés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Egüés
Komunë
Stema_figuraBandera de Egüés.svg
Vendndodhja
Egüés is located in Spanjë
Egüés
Egüés

Koordinatat: 42°49′35″V 1°33′15″P / 42.82639°V 1.55417°P / 42.82639; -1.55417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Cuenca de Pamplona
Kryetari i Bashkisë José Antonio Mendive Rodríguez
Partia UPN
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53 km2
Lartësia 503 m (m.n.d.)
Popullsia 19014 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31486
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 42° 49′ 35″ Veri

1° 33′ 15″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Egüés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca de Pamplona, të provincës Navarre, në Navarre. Egüés ka 19014 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]