Eizo Yuguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Eizo Yuguchi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëEizo Yuguchi
Datëlindja(1945-07-04)korrik 4, 1945
VendlindjaOsaka, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1968–1972Yanmar Diesel
Karriera ndërkombëtare
1969–1970Japonia5(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Eizo Yuguchi (4 Korrik 19452 Shkurt 2003) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1969 1 0
1970 4 1
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]