Eklipsi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Eklipset e Hënës dhe të diellit janë fenomene natyrore ku Hëna apo Dielli zihen pjesërisht apo plotësisht respektivisht nga Toka apo Hëna.

Eklipsi te vret shume syte kur ti e shikon ate.Duhet te vendosesh syze dielli ose syze qe saldojme hekurin.Ose do te te nxihen syte.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]