El-Xhafr

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El-Xhafr
arabisht : الجفر
Qytet
Vendndodhja
El-Xhafr is located in Jordania
El-Xhafr
El-Xhafr
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 30°17′36″V 36°12′50″L / 30.29333°V 36.21389°L / 30.29333; 36.21389

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Ma'an
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 13,000 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 30° 17′ 36″ Veri

36° 12′ 50″ Lindje

Al-Jafr, Jordan (arabisht: الجفر) është një qytet në governoratin Ma'anJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]