El Astillero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Astillero
Komunë
Stema_figuraBandera de Astillero (Cantabria).svg
Vendndodhja
El Astillero is located in Spanjë
El Astillero
El Astillero

Koordinatat: 43°24′6″V 3°49′10″P / 43.40167°V 3.81944°P / 43.40167; -3.81944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Santander Bay
Kryetari i Bashkisë Carlos Cortina Ceballos (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.83 km2
Lartësia 20 m (m.n.d.)
Popullsia 17360 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Astillerenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39610
Koordinatat 43° 24′ 6″ Veri

3° 49′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.astillero.com


El Astillero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Santander Bay, të provincës Cantabria, në Cantabria. El Astillero ka 17360 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]