El Bruc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Bruc
Komunë
Vendndodhja
El Bruc is located in Spanjë
El Bruc
El Bruc

Koordinatat: 41°34′57″V 1°46′52″L / 41.58250°V 1.78111°L / 41.58250; 1.78111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Carles Castro i Taboada
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.21 km2
Lartësia 489 m (m.n.d.)
Popullsia 1743 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bruquetà, bruquetana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 34′ 57″ Veri

1° 46′ 52″ Lindje


El Bruc është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. El Bruc ka 1743 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: El Bruc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale